sâmbătă, octombrie 25, 2008

Cum?! Nu este 2-2???

In sfarsit o victorie acasa, desi la un moment dat se parea ca va fi din nou egal. Buftea a inceput bine meciul marcand la prima situatie reala prin Axente. Ca niciodata am reusit sa intoarcem scorul repede marcand in 5 minute 2 goluri, facand tabela sa arate dupa 25 de minute 2-1. Evident cu totii ne gandeam ca mai trebuie un gol pentru Buftea pentru a repeta deja clasicul 2-2, insa Vivi a montat excelent astazi echipa si am reusit sa ne desprindem la 3-1.
O evolutie foarte buna a lupilor galbeni care nu au beneficiat de acelasi gazon ca sclavii lu bercea. Am remercat inca o data ca avem unul dintre cele mai bune gazoane din tara tot ce ne-ar mai lipsi fiind o arena modernizata.
La inceputul saptamanii Vivi a luat niste masuri si asta s-a vazut, ultimatumul dat de suporteri i-au motivat pe toti jucatorii, ceea ce ne-a facilitat si aceasta victorie in fata unei formatii ce doreste si ea promovarea sau cel putin un loc fruntas.
FC Ploieşti: Popa, Mihalache, Rohat, Neagu, Crăciun, Seto, C. Vlad, L. Mihalache, Alexe, St. Ciobanu, Gafiţa.