sâmbătă, octombrie 24, 2009

Victorie chinuita

Zi mohorata de octombrie, grupulete de oameni se indreapta catre stadionul Ilie Oana, pentru a fi martorii a inca unui meci din drumul pe care echipa favorita se indreapta spre liga A.
Centralul, un arbitru moldovean , bacauan mai exact, care a cam inceput cu stangu in ale arbitrarii, probabil din cauza victoriei noastre asupra Bacaului. Tusierii, o domnita si un domn ambii din Targu Jiu.
Meciul a fost unul destul de echilibrat, mingi pierdute aiurea de ambele parti, pana cand in minutul 43, odata cu iesirea Sorelui din nori, dintr-o mare imbulzeala Minciuna a reusit sa aprinda galeria petrolista, parca amortita de frig. Prima parte a partidei se termina cu un 1-0 pentru formatia noastra.
Dupa pauza, a fost un meci destul de slab, in comparatie cu cel in fata galatenilor. Credeam ca vom asista la un scor de 1-0, in fata unei echipe care nu prea are ce cauta prin divizia B.
In prelungirile meciului mai exact, minutul '93 Elek a reusit sa mai aprinda odata galeria petrolista!