sâmbătă, noiembrie 08, 2008

Victorie emotionanta pe Ilie Oana

Astazi Petrolul s-a impus in fata unei formatii conduse de o legenda vie a fotbalului petrolist,Tavi Grigore.Suporterii au sprijint astazi pe toti petrolistii atat pe cei din teren cat si pe cei aflati in afara lui,asa cum face de obicei.Noi sincer consideram ca Tavi este un petrolist adevarat si ca pentru asta trebuie aclamat de fiecare data.

Meciul a inceput greu pentru noi,forta ofensiva fiind afectata de titularizare lui Paun,ceea ce a vrut sa fie un bust moral pentru el s-a transformat in inca o evolutie stearsa a acestuia.Nimic nu pare a opri insa pofta de victorie a lupilor care ataca si cu linia a2a reusind deschiderea de scor pana in pauza prin capitanul Vlad.Repriza a doua a fost mai periculoasa din punctul de vedere a oaspetilor,defensiva noastra lasandu-i sa traga de cateva ori din interiorul careului.Ocazile ratate de ei au permis si desprinderea nostra la 2-0 prin Eugen Craciun,scorul ramanand neschimbat pana la sfarsit.Am invinsul bacaul si acum din cauza amanarii deplasarii de la galati asteptam liderul seriei :ceahlaul.

Derby emotional intre VIVI si TAVI.Din minutul 25 fanii ploiesteni au inceput sa arate cum se manifesta dragostea pentru un simbol a aceastui club,un jucator ce nu ne-a condamnat niciodata insa asa cum a remarcat si vivi nici nu ni s-a alaturat.Asadar din min25 peluza striga Tavi Grigore,iar mesajele de gratitudine purced acestei scandari.Tavi remarca gestul salutandu-ne de fiecare data.
mesajele au fost :1982-2000 statistica nu conteaza... vei fii mereu in INIMA NOASTRA

TAVI un simbol etern...in fata te ne inchinam

NU-S CUVINTE-N LUME SA-TI ARATAM DRAGOSTEA PE CARE TI-O PURTAM

Meciul insa a durat mult mai decat ne-am fi asteptat,de la fluierul final al arbritului lupii si-au asteptat antrenorul preferat mai bine de 15 minute pentru al saluta.El nu a facut salutul obisnuit de final odata cu echipa preferand sa plece direct la cabine.Se pare ca gestul suporterilor care l-au ovationat pe Tavi nu i-a priit lui Vivi,spunand ca acest lucru trebuia facut dupa meci.Dupa terminarea partidei timp de 15 minute lupii l-au strigat pe Vivi sa vina sa salute galeria.Alaturi de toata peluza ce ramas pana cand Vivi a venit au fost si aprox 100 de spectatori de la a2a.Impresionat si impulsionat de dragos patraru Vivi a venit si salutat galeria moment in care s-au clarificat anumite lucruri:"Sunt foarte suparat pe voi,nu trebuia sa faceti asta ,atunci cand am luat-o de la zero cine era aici?" si dupa cum am putut toti observa s-a acuzat si maniera in care stiinta a jucat cu sc wc.Asadar Vivi s-a suparat pe noi,insa acest lucru a fost uitat repede dupa gestul de dupa meci.