miercuri, mai 12, 2010

Petrolul - Tricolorul Breaza

1-0 la pauza
Meciul de astazi de pe Ilie Oana pare sa se termine fericit pentru elevii lui Vivi Rachita. Echipa care uita sa mai piarda conduce la pauza cu 1-0 printr-un autogol al portariului oaspete.
Cu o victorie astazi lupii vor continua lupta pentru promovare, chiar daca vestile dinspre Regie spun ca galben-albastrii raman la 2 puncte de promovare. Condamnati sa castige tot pana la final, echipa noastra trebuie sa se bucure neaparat de un egal, oricare ar fi el, al unei formatii din fata(Branesti sau Sportul)
Asadar dupa ce la pauza a condus, Petrolul s-a impus si a doua parte marcand inca 2 goluri, facand ca tabela sa arate un 3-0, un scor destul de mic daca privim victoria din tur cu 5-1.

58 - 56 este diferenta de puncte dintre Petrolul si primele doua locuri ce duc in liga 1, cu mentiunea ca meciul Branestiul a fost amanat.